Sağlıklı bir yaşam standardı yakalamada beslenme şeklinin önemi oldukça büyüktür. Sürdürülebilen beslenme biçimi herkes için farklıdır. Bu oldukça normaldir. Her birimizin genetik yapısı, hastalık faktörleri, yaşam biçimi, keyif aldığı tatlar farklıdır. Günümüzün yanlış beslenme ile oluşan en büyük problemi obezite ve diyabettir. Yüksek kilolu kişilerde başta şeker hastalığı, karaciğer yağlanması ve kalp damar problemleri baş göstermektedir. Her bireyin kilo alma sebebi ve yüksek kilo dolayısı ile oluşan hastalık riskleri farklıdır. Bu nedenle bize başvurduğunuzda her birey için sağlık durumu ve vücut kompozisyonuna özel bir beslenme planının hazırlamamız oldukça önemli. Verilen hizmet ve diyetisyen ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bizim ile whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Özellikle endokrin alanda kazandığım 8 senelik tecrübe ile danışanlarıma İzmir’de en iyi hizmeti vermekteyim. Aynı zamanda Ege Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimimi sürdürmekteyim. Fonksiyonel tıp eğitimim ise devam etmektedir. Herkesin yaşam tarzı, zevkleri, yaptığı beslenme hataları veya doğruları farklılık gösterir. Aynı zamanda tüm programlarımda en çok önem verdiğim konu beslenme davranış değişiklikleri kazanmanız. Bu sayede elde ettiğiniz değişim kalıcı hale gelecek.

Bireysel Beslenme Danışmanlığı ve Diyetisyen Ücretleri

Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte pek çok kişide kilo verme sorunu baş gösteriyor ve diyetisyen ücretleri merak edilen sorular arasındaki yerini alıyor. Çoğu kişi kısa sürede fazla kilo verme vaadinde bulunan şok diyetlere başvurmayı tercih etse de, bu diyetler özellikle uzun vadede daha fazla kilo alımına yol açıyor. Beraberinde çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına da neden oluyor. Bu nedenle kilo verme sürecinin öncelikle kişiye özel bir planla geliştirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Beslenme programlarımda amacım, tıbbi geçmiş göz önünde bulundurarak en verimli beslenme alışkanlığının planlanmasıdır. Bireylerin kişisel özellikler ve beslenme durumu farklı olduğundan uygulanan diyetisyen ücretleri de farklılaşıyor. Bu aşamada kişisel hedefler ve ideal kilo aralığı da önemsenen diğer kriterlerdendir; sürecin ne kadar devam ettirileceği ve kalıcı çözümler için ne gibi yeni alışkanlıklar kazanılacağı da planlıyoruz.

Diyetisyen ücretleri her diyetisyen sistemine göre değişkendir. Kliniğimizde diyetisyen ücretleri seçtiğiniz paket programa göre de farklılık göstermektedir. Mevcut vücut kompozisyonu ile diğer faktörler dikkate alınarak kalıcı ve sağlıklı bir çözüm bulabilmek için yapılması gerekenleri planlıyoruz. Yaşam kalitesini artıran, sağlık sorunlarını ortadan kaldıran ve kişisel hedeflere ulaşmayı sağlayan tek ve mucizevi bir diyet programı olmadığı gibi; seans sürelerini, devamlılığı ve diyetisyen ücretlerini da danışana uygun seçeceğimiz pakete göre planlıyoruz. Kilo verme veya alma sürecinde daha sürdürülebilir çözümler arıyorsanız, süreci kliniğimize başvurarak başlatmanız en doğrusudur.

2023 Diyet Programları

Son dönemde ketojenik beslenme, if diyeti, Dukan diyeti gibi pek çok diyet programı popülerleşmiş olsa da; biz uzmanlar devamlılık ve sağlık açısından en ideal diyet programının Akdeniz diyeti olduğunu söylemekteyiz. Tabi burada kişinin kilosu, kan değerleri ve diğer faktörler belirleyicidir. Bu nedenle kişiye en uygun diyet programını oluşturmaktayım. Bireysel beslenme danışmanlığı diyetisyen ücretleri ve programın sürdürülme biçimi oldukça değişkendir. Genellikle fiziksel aktivitenin arttırılması ile birlikte planladığımız bu süreç size şunları kazandırır:

  • Beslenme düzenini bireysel sağlık durumuna ve alışkanlıklara göre planladığımızdan dolayı hedefe daha kolay ulaşırsınız.
  • Süregelen beslenme alışkanlıklarının vücut üzerindeki olumlu/olumsuz bütün etkilerini düzenli kontrollerimiz ile takip altında tutuyoruz.
  • Bireysel en doğru beslenme planı için günlük aktivite ve sosyal yaşamınızı da göz önünde bulunduruyoruz.
  • Sağlıklı ve lezzetli tarifleri hayatınıza kazandırıyoruz. Diyet yapmaktan çok beslenme biçimini sürdürülebilir şekilde değiştirmeyi öğreniyorsunuz.

Bunun gibi avantajlar sunan danışmanlık sürecim beraberinde hem sürdürülebilir beslenme planları ile yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Yorum Yap