Hakkımda

Hakkımda

Merhaba, 1993 yılında İzmir'in Ödemiş ilçesinde doğdum. Her zaman sağlıklı beslenmeye özen gösterirdim ve sporu da hayatımdan eksik etmezdim. Bu özelliklerimden dolayı beslenme ve diyetetik bölümü lisedeyken ilgimi çekmeye başladı. Ödemiş Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü(2012-2016) onur derecesi ile tamamladım. 2014-2016 yılları arasında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrenci temsilciliğini başarıyla sürdürdüm.
Mevcut lisans eğitimime ek olarak sporcu beslenmesi, obezite ve yeme bozuklukları, çocuk hastalıklarında beslenme, hastalıklarda diyet tedavisi, gıda güvenliği ve fonksiyonel besinler alanında eğitimlere katılarak çalışma alanlarımı genişletip çeşitli sertifikalar edindim. Aynı zamanda Şeker Çocuk Diyabet Kampı’nda 2 sene diyetisyenlik görevini üstlendim ve KEPAN derneğinin ilk kez düzenlemiş olduğu Klinik Nütrisyon Öğrenci kongresinde konuşmacı olarak seçildim ve görev aldım. 2017 yılında ‘Şizofreni hastalarında besin bağımlılığı ile beslenme durumu arasındaki ilişkinin değerlendirilmesi’ isimli mezuniyet tezim Nutritional Neuroscience dergisinde yayımlanmıştır.
Mezuniyet sonrası 1 sene boyunca İzmir’in kilo yönetimi konusunda en köklü kliniğinde hizmet verdim, 3,5 sene de Dereli endokrin kliniği ekibinde, obezite, diyabet ve diğer endokrin rahatsızlıklar alanında diyet tedavileri düzenledim. 2021 nisan ayından itibaren kendi kliniğim olan Özge Bayraktar Beslenme ve Diyet Danışmanlığı'nda danışanlarıma hizmet vermekteyim.
Beslenme çok ilgi duyulan ve hayatımızın merkezinde bir alan ancak aynı zamanda bir bilim dalı olduğunu da unutmamak gerek. Öncelikle yaklaşımım; en yeni bilimsel veriler ışığında kişiye özel beslenme planları oluşturarak danışanlarımda kalıcı yaşam tarzı değişiklikleri yaratmak ve son diyetisyeniniz olmak. Kilo probleminiz ya da bir rahatsızlığınız olsun olmasın besinlerden gelen şifa ile hayat kalitenizi arttırmak ve daha sağlıklı bir yola adım atmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz ön görüşme seçeneğimizden yararlanabilirsiniz.

Basında Biz

Hizmetlerimiz

Yüz yüze beslenme danışmanlığı
Online Beslenme Danışmanlığı
Kurumsal Beslenme Danışmanlığı